“Erőnk csak a teremtésnél mérhető össze” - Alkotó workshop

erőnk csak a teremtésnél mérhető össze - alkotó workshop banner

“Erőnk csak a teremtésnél mérhető össze” - Alkotó workshop

2023. május 27., 14:00 – 17:00

“Karunkat dobáljuk a napra, mert erőnk csak a teremtésnél mérhető össze.” (Újvári Erzsi: Próza:10)

Mit mondanak el a megfakult fényképek egy család történetéről? Milyen törésvonalak, társadalmi szerepek és szerepvállalások vagy sorsdöntő választások olvashatóak ki az objektívnek pózoló házaspár és gyermekeik fotójából? Vajon mik azok a víziók és forradalmi kísérletek, melyek a pózok mögött rejtőznek?

A Kassák Múzeum alkotó workshopján úttörő családvíziókról gondolkodunk Újvári Erzsébet és Barta Sándor, egy forradalmi alkotópáros és politikai mozgalmár hagyatékának fénykép- és képzőművészeti anyagán keresztül. A workshopot Bagdi Sára, művészettörténész, Koltay Dorottya Szonja, képzőművész és Magyary Anna, múzeumpedagógus tartja.

Várjuk mindazokat, akik a társadalmi mozgalmak vagy éppen a rendhagyó családtörténetek iránt érdeklődnek és szívesen gondolkodnának, alkotnának velünk.
Jelentkezni a kassakmuzeum@pim.hu címen lehet.

Inspirációként az alábbi fotókat és írásokat ajánljuk.