NÖVÉNYFESTŐS WORKSHOP ÉS CSALÁDI NAP

Növényfestős workshop

NÖVÉNYFESTŐS WORKSHOP ÉS CSALÁDI NAP

2024. április 13., 11:00 – 14:00

“szemeimen át vándorol a tárgyak ismeretlen ábrázata hallom a kisarjadt növények beszédét.” (Kassák Lajos)

A közelgő Föld napja alkalmából Felvarró Műhelyünkben az Eco print technikával ismerkedünk meg. Párolás útján növények lenyomatával díszítjük természetes alapanyagú textileket. Ezekkel a festőnövényekkel mindennapjaink során is találkozunk a konyhában, ilyen például a hagyma héja. A növényekhez ásványi anyagokat is társítunk. Réz- és vasgálic vizes oldatával új árnyalatokat hozunk létre, timsóból készült páccal pedig rögzíthetjük a színkompozíciókat. A növények és a textil párbeszédéből absztrakt felvarrók készülnek majd, melyekkel válltáskát, inget, vagy akár párnahuzatot díszíthetünk.

Az alapanyagokat a múzeum biztosítja, de szívesen újrahasznosítjuk a programra jelentkezők konyhai zöldhulladékát is, így gazdagítva a festőlé erősségét. Az otthon talált hagymahéj mellett a vöröskáposzta külső levelei, az avokádó, vagy a gránátalma héja, illetve a kertből, kirándulásról hozott dió, tölgy, szeder vagy csalánlevél is remek lenyomatot hagy.

Hiszünk abban, hogy a múzeum is teret adhat a fenntarthatósághoz, újrahasznosításhoz kapcsolódó ökológiai kérdések megvitatásának és a problémákra való érzékenyítésnek. Zöld múzeum programsorozatunkon, így beszélgetős felvarró műhelyünkben lehetőség nyílik erre is.

A programot Jeney Flóra Anna és Jónás Anna múzeumpedagógus vezetik.
A program időtartama 3 óra, a foglalkozásra előképzettségtől és tapasztalattól függetlenül bárki jelentkezhet.

Részvételi díj: 2500 Ft / fő vagy család
Az alapanyagokról és szerszámokról a múzeum gondoskodik.

Maximum 15 fő jelentkezését tudjuk fogadni.
Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu