MEGÚJULÓ AVANTGÁRD - KASSÁK LAJOSRÓL 2023-BAN

Kassák a szigligeti alkotóház teraszán

MEGÚJULÓ AVANTGÁRD - KASSÁK LAJOSRÓL 2023-BAN

2023. október 14., 16:00 – 19:30

A Magyartanárok Egyesülete és a Kassák Múzeum szakmai délutánja

Program:

16.00: Sasvári Edit muzeológus bemutatja a Kassák Múzeum kiállításait
16.30: Önálló tárlatlátogatás: Kassák! - állandó kiállítás, valamint Igor és Ivan Buharov: „Minket anarchistákat nem nyugtalanítanak morálgiliszták” című időszaki kiállítás

17.00 - "A magunk módjára üvölteni" című film vetítése
18.30-19.30 - beszélgetés a filmről Standeisky Éva történésszel, irodalomtörténésszel és Jakubecz Lászlóval, a film forgatókönyvének egyik szerzőjével

Együttműködő partnerünk: KineDok

Minden érdeklődőt szeretettel látunk! A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Kérjük, október 10-ig regisztráljanak a Magyartanárok Egyesülete email-címén: magyartanarok@gmail.com címen.

A magunk módjára üvölteni
Rendezte: Dér Asia (2022)

„A magunk módjára üvölteni Kassák élettörténetének optikáján keresztül követi végig olyan kortárs közép-európai művészek sorsát, akik szintén a helyüket keresik a világban a politikai ideológiákkal szemben. A film jelenkori és múltbéli metszeteket ütköztet, Kassák élete és kora értő megjelenítése mellett a mi korunkra is vonatkozó szemfelnyitó párhuzamok megmutatásával egységes alkotássá, logikusan felépített újszerű dokumentumfilmmé állnak össze.”
Budapest, 2022: Verzió Filmfesztivál - a zsűri különdíja Berlin, 2023: FilmArte művészeti filmfesztivál - a legjobb rendező díja