SZENIOR SZEÁNSZ - HÚSVÉTI ALKOTÓ DÉLUTÁN

húsvéti szenior szeánsz

SZENIOR SZEÁNSZ - HÚSVÉTI ALKOTÓ DÉLUTÁN

2024. március 28., 15:00 – 16:07

Húsvéti alkotó délutánunkon tavaszi fények nyomában tojásformákat keresünk, képkivágásokkal kísérletezünk és festünk. Avantgárd húsvéti képeslapokat készítünk Kepes György műveiből inspirálódva.

Kepes György a Képzőművészeti Főiskolai hallgatójaként 1928-ban csatlakozott Kassák Lajos Munka köréhez. Többek között itt ismerkedett meg az avantgárd irányzatokkal s azok haladó szellemiségével. Az 1930-as években Moholy Nagy László hívására Berlinbe megy, majd Londonba és végül a chicagói Új Bauhausba is követi mesterét. Kepes számos területen, műfajban kipróbálta magát. Munkásságát átszövi a kísérletezés, festészeti, grafikai, fotográfiai és plasztikai művei mellett elméleti kutatásai is jelentősek.

A foglalkozásokat Teleki Emma múzeumpedagógus vezeti, az alapanyagokról és eszközökről a múzeum gondoskodik. A közös alkotáshoz semmilyen előképzettség nem szükséges.

A rendezvény 70 év felett és harmadik kerületi nyugdíjasoknak ingyenes!