2017. október 28., 11:45 – 18:00

Időpont: 2017. október 28. (szombat), 10.00-16.00
Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum - Bajor Gizi Színészmúzeum - Kassák Múzeum

Szeretsz biciklizni? Szereted az irodalmat? Érdekel Kassák Lajos munkássága? Ha a válasz igen, tarts velünk a három intézmény által közösen szervezett Kassákizmus című kiállítás-sorozat helyszíneire. A biciklid semmiképp ne hagyd otthon!

A Petőfi Irodalmi Múzeum, és tagintézményei a Kassák Múzeum és a Bajor Gizi Színészmúzeum egész napos biciklitúrát szervez a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében. A közel 15 kilométeres kerékpártúra a Kassákizmus címú időszaki kiállítás három szekcióját mutatja be, kurátori tárlatvezetések kíséretében.
Túrevezető: Dobó Gábor irodalomtörténész és Szeredi Merse Pál művészettörténész.

A program 10:00-kor kezdődik a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
Gyülekező: 9:45-től a PIM udvarán
(1053 Budapest, Károlyi utca 16.).
Második helyszínünk a Bajor Gizi Színészmúzeum (1124 Budapest, Stromfeld Aurél út 16.).
A túra harmadik, egyben utolsó állomása a Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1., Zichy-kastély).
Részvétel saját kerékpárral, saját felelősségre és a KRESZ szabályainak betartásával történik.

REGISZTRÁCIÓ szükséges!
A regisztrációhoz a résztvevő nevét, e-mail címét és telefonszámát a kassakmuzeum@pim.hu címre várjuk.
A résztvevők száma: maximum 15 fő
A programon a kiállításokra váltott érvényes belépőjeggyel lehet részt venni.
(Teljes árú: 1900 Ft / kedvezményes: 950 Ft )

További információ a kiállítássorozatról: