Szubjektíven Kassákról - Fajó János

Szubjektíven Kassákról - Fajó János

2013. június 5., 20:00
(Fajó János. Fotó: Miklóska Zoltán/secret-areas.com)

Szubjektíven Kassákról

Vendégünk: Fajó János festőművész
Beszélgetőtársa: Andrási Gábor művészettörténész

Időpont: 2013. június 5., szerda, 18.00
Helyszín: Kassák Múzeum

Belépődíj:
Teljes árú: 600 Ft / Kedvezményes: 300 Ft

Fajó János művészetére nagy hatással volt a mestereként tisztelt Kassák Lajos konstruktivizmusa. Kapcsolatuk történetét 2003-ban "Az én mesterem. Kassák műhelyében" című könyvében is ismertette.
Fajó János honlapja: www.fajo.hu

A sorozatról:
A Kassák Múzeum a 20!3 KASSÁK ÉV rendezvénysorozat keretében Kassák aktualitását szem előtt tartó előadásokat és tár latvezetéseket kínál Szubjektíven Kassákról címmel. Az előadások hangsúlyozottan szubjektívek, mert a felkért közéleti szereplők, a társművészetek területéről vagy más tudományterületekről érkezett előadók saját munkásságuk és tevékenységük kapcsán beszélnek Kassákról.
A sorozattal a múzeum arra mutat rá, hogy Kassák művészeti és szerkesztői tevékenysége, valamint az általa egykor felvetett kérdések ma is élő és érvényes megközelítései társadalom és kultúra kapcsolatának. Emellett az a célunk, hogy Kassák életművét és jelentőségét egyéni, nem megszokott szempontok szerint láttassuk. Szeretnénk elérni, hogy a Kassák-értelmezések a kortárs jelenségekhez kötődően jelenjenek meg.

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
Az előadásról készült videófelvétel átmenetileg technikai okok miatt nem tekinthető meg.