2017. március 1., 18:00 – 21:00

Időpont: 2017. március 1. (szerda), 17.00-20.00

A Romakép Műhely 2017-es tavaszi évada "A város peremén" kutatócsoport munkáját mutatja be. Az estét 17.00-tól egy tárlatvezetéssel kezdjük a Kassák Múzeum és a Közélet Iskolája Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a modernitásban című kiállításában.

Ezt követően 17.45-től Szabó Simon A Fal című filmjét láthatja a közönség, valamint riportfilmeket a Dzsumbujról, továbbá interjúkat az egykori Dzsumbuj lakóival.
A filmeket beszélgetés követi a meghívott vendégekkel, ebben "A város peremén" kutatócsoport részéről Cseke Balázs és Thury Lili, a Kassák Múzeum részéről Csatlós Judit kurátor, Szántó Kata szociális munkás (a Dzsumbuj Help utolsó vezetője), valamint Budai Gábor és Sárközi Vénusz, egykori lakók vesznek részt.

A tárlatvezetés a kiállításra váltott belépőjeggyel látogatható.
Jegyárak: 600 ft (teljes árú) / 300 ft (kedvezményes)

A kiállítást és az ahhoz kapcsolódó programokat lakásszegénységben élők ingyen látogathatják.