2016. május 16., 13:00 – 19:00

Időpont: 2016. május 16., 11.00-17.00

Kiindulópont: Nagykovácsi községháza

A munkásturizmus hagyományos játékainak és rituáléinak vezetett, közösségi rekonstrukciója.

A szabadság érzésének élőszereplős modellezése nem hozza létre a szabadságot magát, de van ami valóban megképződik általa: a játék.

Várható események:

* éneklés az erdőn

* agitáció az erdei éneklés ellen

* az agitáció mibenlétének meghatározása

* rejtőzködés és búvóhely-keresés

* szemérem és álszemérem összevetése

* törvényszéki játékok

* szabadidő és munkaidő megkülönböztetése

* közös alapelvek megtalálása

* önszerveződési vitakör

* tanulságos színdarab

* társadalmi bátorságpróba

A túra teljes hossza 10 kilométer, azonban a roppant fontos tennivalók a kirándulást meg megszakíthatják, így a teljes hossza 5 óra. Kérjük, minden résztvevő hozzon magával az egész útra elegendő mennyiségű vizet és ételt.

Indulás: Nagykovácsi községháza - 11.00

Megtekintendő látványosság: Csergezán Pál kilátó

Végpont: Telki - 17.00

Útvonalterv itt.

Túravezetők: Cserne Klára, Kliment János

Jegyárak:

Teljes árú: 2400 Ft

Kedvezményes: 1800 Ft (diák / nyugdíjas)

Létszámkorlát: 30 fő

Jegyek a Kassák Múzeum pénztárában válthatóak meg előre, illetve a Jegymesteren online.

FONTOS: a természet lágy ölén már nem áll majd módunkban jegyet eladni, így mindenkit kérünk, hogy így vagy úgy, de váltsa meg előre jegyét!

A jegyek június 5-ig érvényesek a Vízizrí - Munkáskultúra a Duna partján című kiállításunkra is.

Az "Erdei zrí" kirándulás a Kassák Múzeum "Vízizrí – Munkáskultúra a Duna partján" című kiállításához kapcsolódó rendezvény.