SÉTA A PERIFÉRIÁKON: KASSÁK hely>történet>ek

2021. április 28., 00:00 – 2022. december 31., 00:00

SÉTA A PERIFÉRIÁKON
KASSÁK hely>történet>ek

A Kassák Múzeum munkatársai az elkövetkező hónapok során virtuális kirándulásokra invitálják az érdeklődőket. Körülnézünk Kassák budapesti otthonaiban a különböző életszakaszokban, meglátogatjuk Angyalföldön, Újlipótvárosban, majd Békásmegyeren és Óbudán is. Felkeressük azokat a kávéházakat, ahol Kassák a verseit és cikkeit írta, barátaival találkozott és avantgárd folyóiratait szerkesztette. A budapestiek mellett bemutatjuk az emigráns évek helyszíneit is, Kassákék külföldi szerepléseit, az avantgárd előadókörutak állomásait. Elkalandozunk Kassákkal Párizsba, Bécsbe és Berlinbe, de szülővárosát, Érsekújvárt is meglátogatjuk. A Munka-kör tagjaihoz hasonlóan követjük Kassákot és Simon Jolánt nyári kirándulásaikra a Duna mentén. A folyóirat-szerkesztőségek „virtuális” tereit is megidézzük Kassák és más avantgárd szerkesztők történetein keresztül.

Minisorozatunkban új szemszögből, topográfiai megközelítésből vizsgáljuk Kassák életének helyszíneit. Ez a nézőpont erősen rávilágít azokra a szociokulturális miliőkre, amelyek eleven képet adnak Kassák személyes életéről és művészi aktivitásának környezetéről a különböző történelmi időszakokban. Az egyes helyszínek érzékletes bemutatásához segítségül hívjuk a Kassák Múzeum gyűjteményének érdekes, és sok esetben ismeretlen darabjait is, a kéziratoktól kezdve a fotográfiákon át a személyes tárgyakig. A szerteágazó történet mozaikdarabkáit Thury Lili grafikája fogja össze és helyezi el a térképen!

Sorozatunk újabb írásait májustól minden héten csütörtökön olvashatjátok honlapunkon és facebook oldalunkon.

Tartsatok velünk és Kassákkal!

Eddigi bejegyzéseink:

A MUTTER
KASSÁK NAPI SZIESZTÁJA
HÉTHÁZ
VÉRVÖRÖS CSÜTÖRTÖK
LAKBÉRSZTRÁJKOK - CSÁNGÓ UTCA 3.
ANGYAL BANDI
SIMON JOLÁN ÉS A LÁTHATATLAN SZERKESZTŐI MUNKA