Kassák 128! – Családi nap

Kassák 128! – Családi nap

2015. március 21., 11:00 – 14:00
Idén március 21-én ünnepeljük Kassák Lajos 128. születésnapját. Ez alkalomból a Kassák Múzeum Családi napot rendez.

Időpont: 2015. március 21. szombat, 10.00 – 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum (Óbuda, Fő tér 1.)
Belépődíj : 600 Ft / Családi jegy: 1800 Ft

10.00 – 13.00 Kollázsra fel!
Múzeumpedagógiai foglalkozás Zékány Dia képzőművész vezetésével

Az avantgárd művészet kedvelt műfaja volt a kollázs és a montázs. A foglalkozáson újságokból, képes magazinokból kivágott fotók, ábrák és betűk segítségével tanulhatják meg a résztvevők az alapvető szerkesztési elveket.
A feladatsorban Kassák Lajos két művét gondoljuk tovább. Az alkotások jeleneteit új történetekké alakítjuk, és az új tartalmat a kollázs izgalmas képépítési módszerével jelenítjük meg úgy, hogy megtartjuk az eredeti művek alapmotívumait. Így a résztvevőknek lesz egy saját Kassák adaptációjuk!
A foglalkozás a múzeum Kassák! című állandó kiállításához kapcsolódik.

12.00 – 12.45 100 év avantgárd

Szeredi Merse Pál művészettörténész tárlatvezetése a megújult Kassák! című állandó kiállításon

Idén ünnepeljük a magyar avantgárd első folyóiratának, A Tett megalapításának centenáriumát. Kassák Lajos 1915-ben radikálisan új hangot hozott a magyar irodalmi és művészeti életbe, s ez a mai napig meghatározó változásokat eredményezett. A tárlatvezetés során az érdeklődők a Kassák Múzeum megújult állandó kiállításán keresztül Kassák Lajos forradalmi művészetével és a művészet 20. századi forradalmaival egyaránt megismerkedhetnek.