Családi nap – JELZÉS A VILÁGBA – HÁBORÚ ∩ AVANTGÁRD ∩ KASSÁK

Családi nap – JELZÉS A VILÁGBA – HÁBORÚ ∩ AVANTGÁRD ∩ KASSÁK

2015. július 11., 12:00 – 15:00
Időpont: 2015. július 11. szombat, 10.00 – 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum (Óbuda, Fő tér 1.)

10.00 – 13.00 Készíts saját konstruktivista plakátot!
Múzeumpedagógiai foglalkozás Zékány Dia képzőművész vezetésével

A foglalkozás során Kassák Lajos plakátterveit, könyvborítóit dolgozzuk át, fogalmazzuk újra. Egyedi kompozíciókat hozunk létre egy-egy adott Kassák mű elemeit és felületeit alapul véve. A résztvevők az alapvető komponálási gyakorlatokon kívül megtapasztalják a kísérletezés művészi izgalmát és nehézségeit, amelyekkel átélhetik az „értem amit látok” élményét is.

12.00 – 12.45 JELZÉS A VILÁGBA – HÁBORÚ ∩ AVANTGÁRD ∩ KASSÁK
Dobó Gábor, Szeredi Merse Pál, a kiállítás kurátorai és Rudas Klára képzőművész tárlatvezetése a Kassák Múzeum új, időszaki kiállításán.

Kassák Lajos szinte ismeretlen első folyóirata, A Tett (1915–1916) művészeti és politikai szempontból egyaránt támadta a háború kultúráját. A kiállítás infografikákon mutatja be, hogyan szegült szembe A Tett az első világháború derekán az ellenséget megbélyegző beszédmóddal. Megismerhetjük azokat a kontextusokat, amelyekhez képest A Tett úgy tűnt fel, mint egy jelzés a világba – aminek Kassák szánta lapját.

További információ:

kassakmuzeum@pim.hu
facebook.com/kassakmuzeum

Az eseményen fényképek készülnek. Ha kérdése van ezzel kapcsolatban, forduljon a foglalkozás vezetőjéhez.