ONLINE KIADVÁNYOK

KASSÁK LAJOS IRODALMI MUNKÁSSÁGA

Kassák Lajos teljes írói életműve szabadon hozzáférhető a Petőfi Irodalmi Múzeum – Digitális Irodalmi Akadémia weboldalán.

A KASSÁK MÚZEUM KIADVÁNYAI

A Kassák Múzeum 1976 óta megjelent kiállítási katalógusai, tanulmánykötetei és fakszimile kiadványai open access online formában elérhetők az Arcanum Hungaricana Közgyűjteményi Portálon. A kiadványaink teljes listája a Kassák Múzeum weboldalán érhető el.

KASSÁK-MŰHELY

A Kassák Múzeum 2022-ben indított online, open access kiadványsorozatának célja az, hogy a múzeumban folyó, szerteágazó művészet-, irodalom- és társadalomtörténeti kutatásoknak új platformot biztosítson.

A sorozat első kötete Úton 1909: Kassák, Szittya, hosszú versek, rövid forradalmak címmel jelent meg, a második kötet pedig Csodálatos történet? Egy avantgárd művészpár: Újvári Erzsi és Barta Sándor címmel, a Kassák Múzeum azonos című kiállításához kapcsolódóan.