Hírlevelet!

Mozikoncert-finisszázs a  »K« METSZETEK kiállításon

2017. május 5. 17:00 - 18:00

Időpont: 2017. május 5. (péntek) 17.00

Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1., Zichy Kastély)

Szemző Tibor >>K<< METSZETEK című audiovizuális installációja Franz Kafka élettörténetének utolsó szakaszát helyezi a középpontba. A kulcsfontosságú helyszínek, illetve a szereplők történetei képi és hangi elemek segítségével bontakoznak ki, feltárva Kafka személyiségének eddig kevésbé közismert, derűsebb oldalát. A mű szokatlan megközelítést alkalmaz, melyet több éves kutatás alapozott meg. Szemző célja mégsem a tényszerű közlés: Az élet vendége – Csoma-legendárium című 2006-os filmjéhez hasonlóan a valós történelmi tények asszociatív, szinte meseszerű feldolgozásban elevenednek meg.

A Kassák Múzeumbeli kiállítás záróprogramjaként, az Óbuda Napja eseménysorozattal együttműködésben a komplex mű koncertváltozata lesz látható és hallható. A Szemző által mozikoncertnek nevezett produkció az installációban vetített képekhez újabb zenei és szöveges elemeket kapcsol, amelyen keresztül a látogató képzeletben végigkövetheti Kafka utolsó hónapjainak meghatározó eseményeit.

Közreműködők

Szemző Tibor basszusfuvola, narráció

Huszár Mihály bőgő

Pödör Bálint ütőhangszerek

Narrátorok (felvételről): Josef Brukner, Karma Dorje, Liz Szász, Ray Massey, Jahanara Bandyopadhyay, Zhang Yu, Jose Osete, Vered Glickman, Paul [Herschl] Glasser, Thierry Fouilleu

A programot az NKA zeneművészeti kollégiuma és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata támogatja.

A koncert ingyenes.