2017. március 9., 18:00 – 19:00

Tárlatvezetés a Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a 20. században kiállításon

Időpont: 2017. március 9. (csütörtök), 17.00-18.00

A Kassák Múzeum és a Közélet Iskolája részvételi alapú kiállítása a huszadik század elejétől az 1989-es rendszerváltásig terjedő időszak lakhatásért folytatott küzdelmeit tekinti át. A múzeum munkatársai és a Közélet Iskolája kutatói 2016. januárja óta közel egy éven át intenzív közös munkát folytattak, hogy bemutassák a tömeges lakhatási problémák megoldására törekvő közösségi és önszerveződő kezdeményezéseket. A kiállítás kuriózum abban a tekintetben, hogy nem múzeumi szakemberek válogatását láthatjuk, hanem a hajléktalanságot megtapasztalt kutatóinkkal közös munka során kristályosodott ki a kiállítás koncepciója és a dokumentumok bemutatási módja. A célunk tehát az volt, hogy a társadalom peremén élők szemszögéből láttassuk a szegénységet, kiemelve a megélhetésért folytatott praktikákat, a közös cselekvés és az önszerveződés történeti példáit.

Nőnapi vezetésünkön a kiállítás női szereplőihez kerülhetnek közelebb az érdeklődők: a lakbérsztrájkokon felvonuló babakocsis asszonyokhoz, a Bogdáni úti női lakásfoglaló brigádhoz vagy a Semmelweis utcai női munkásszálló lakóihoz.

A tárlatvezetést Csatlós Judit (Kassák Múzeum) és Csengei Andrea (Közélet Iskolája) tartja.

A tárlatvezetésen való részvétel minden látogatónknak ingyenes!

A tárlatvezetés a Nők Óbudán! Közös Nőnap az óbudai múzeumokban című programsorozat része.

Fotó: Horváth Péter: Semmelweis utca 21, Budapest, 1976