Szőke Katalin életrajza

Szőke Katalin (1974)

Public Relations szakértő, a Magyar PR Szövetség elnökségi tagja. Az ELTÉ-n művészettörténet és francia szakos, a Budapesti Gazdasági Főiskola Nemzetközi Kommunikáció szakán pr szakirányú diplomát szerzett. 2001-2002-ben az USA-ban a School of the Art Institute of Chicago-n hallgatott művészettörténetet. 2003-2009 között a budapesti acb kortárs művészeti galéria társtulajdonosa és munkatársa volt. Első pr és marketing témájú kutatása a Marketing szemlélet a Szépművészeti Múzeumban címmel írt szakdolgozata volt. 2008 óta foglalkozik pr-rel a kultúra területén, 2011 januárja óta dolgozik a budapesti Kassák Múzeum kommunikációért felelős munkatársaként. Új arculatáért a múzeum 2012-ben két jelentős nemzetközi dizájn díjat nyert el: a red dot: kommunikációs dizájn 2012 díjat és a chicagoi Atheneum által kiosztott GOOD DESIGN díjat.