Szeredi Merse Pál életrajza

Szeredi Merse Pál

Szeredi Merse Pál (1990) MA művészettörténész, doktorjelölt (ELTE). 2020. november 1. és 2022. október 31. között a Petőfi Irodalmi Múzeum–Kassák Múzeum főosztályvezetője. 2015 óta a Kassák Múzeum munkatársa, 2016 óta a "Kassák Lajos avantgárd folyóiratai interdiszciplináris megközelítésben (1915–1928)" NKFIH-K kutatócsoport tagja. Kutatási területe Kassák Lajos avantgárd munkássága és a Ma folyóirat 1920–1925 közötti bécsi története, különös tekintettel a nemzetközi kapcsolatrendszerek feldolgozására. 2015 óta a Kassák Múzeum munkatársa. Kiállításokat rendezett a Kassák Múzeumban, a Virág Judit Galériában és a Janus Pannonius Múzeumban. Közreműködött a Magyar Nemzeti Galéria és a Berlinische Galéria kiállításainak előkészítésében. Publikációi magyar és idegen nyelven szakfolyóiratokban, kiállítási katalógusokban és szerkesztett tanulmánykötetekben jelennek meg.