2020. május 29., 15:39 – 2020. június 30., 14:20

DOBJ EGY KÉPET!

A Kassák Múzeum, a Designped.com közreműködésével −a hagyományosan megrendezett családi nap helyett−, most egy vicces videóworkshoppal készült a gyereknapra. Mészáros Zsuzska építész-rajztanár megmutatja, hogyan lehet dobókockával absztrakt képet készíteni.

Egy játékos „véletlengenerátorral” − Kassák Lajos nyomán − KÉPARCHITEKTÚRÁT alkotunk. Segítségünkre lesz egy táblázat, rajta olyan színek és geometriai formák sorakoznak, amelyeket Kassák is szívesen használt. A feladat pofonegyszerű: azokat az alakzatokat kell papírra rajzolni, illetve ragasztani, amelyeket a dobókocka választ nekünk a táblázatból.

A videóból minden kiderül. Kattintsatok ide és építsetek velünk képet!

A táblázatot pedig innen tudjátok letölteni: https://bit.ly/2XC1Vyt.

A kisebbeknek elkél a segítség: éppen ezért a szülőknek is ajánljuk a játékot. Ilyet még biztosan nem játszott együtt a család!

Örülnénk, ha megosztanátok velünk az alkotásaitokat. Kérjük, küldjetek fotót az elkészült művekről kassakmuzeum@pim.hu email címre!

Jó szórakozást kívánunk!