Virtuális kiállítások A Tett honlap

URAM, EZ NEM VERS, HANEM SZEKÉRDÖCÖGÉS – RENDHAGYÓ IRODALOMÓRA

2020. május 18. - szeptember 1.

RENDHAGYÓ IRODALOMÓRA, AVAGY DADAISTA ISKOLATÉVÉ

Kassák Lajos művészete és életpályájája hosszú évek óta szerepel az érettségi tételek listáján; arra gondoltunk, hogy a mai bejegyzésben kicsit másképp közelítünk a téma feldolgozásához és kifejezetten Kassák költői munkásságára fókuszálunk. Most, hogy idén már nem nyomaszt az érettségire való felkészülés, nézzétek és hallgassátok Egger Géza színművész rendhagyó irodalomóráját, avagy dadaista iskolatévénk adását, és beavatást nyerhettek mindazokba a dilemmákba, amelyekkel akkor szembesül egy színész, amikor Kassák-szabadverset szaval!

Előtte azonban érdemes átfutni azon, hogy Kassák költői nyelve milyen átalakuláson ment keresztül pályakezdő időszakától addig, amíg a számozott versek−elsőre talán nehezen befogadható −, poétikai formájához eljutott.

A SzÖSz-Műhely tumblrbejegyzésében olvashattok is minderről, de kattinthattok rögtön Géza előadására is!

Jó szórakozást kívánunk!