„SZABADON LÉLEKZEM" Irodalmi séta/túra Petőfi és Kassák nyomában

2021. augusztus 29., 16:00 – 18:00
„SZABADON LÉLEKZEM"
Irodalmi séta/túra Petőfi és Kassák nyomában

Belvárosi séta helyett a Pomáz és Szentendre között magasodó Kő-hegy meghódítására hív a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Kassák Múzeum csapata a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva fesztivál keretében. A túra közben szó esik majd a "korláttalan természet" és a városi táj ihlette költeményekről, Petőfi és Kassák híres gyaloglásairól, csavargásairól. A két költő természetjáró motivációit és gyakorlatait a karantén időszakban szerzett saját élményeinkkel és tapasztalatainkkal is összevetjük, s végül az út során összegyűjtött anyagokból még emlékművet is alkotunk a hegycsúcson. Tartsatok velünk!

Indulás: 2021. augusztus 29-én vasárnap, 14:00 órakor a szentendrei Kálvária út végén lévő parkolóból, ahonnan a turistaúton indulunk a Petőfi kilátóhoz.
A túra időtartama előreláthatóan 1.5-2 óra.

Létszám: 20 fő
Regisztráció: kassákmuzeum@pim.hu
A túrát minimum 5 fő jelentkezése esetén indítjuk.

Jegy: 1500 Ft, amit elővételben, illetve a helyszínen lehet megváltani.

A nyár utolsó hétvégéjére szervezett Szentendre Éjjel Nappal Nyitva fesztivál programjairól további információt ITT találsz!