2019. november 14., 19:00 – 21:00
Grafika workshop Szili József és Novokrescsenszkov Tamás vezetésével

2019. november 14. csütörtök, 18.00–20.00

A magasnyomtatás (letterpress) az egyik legősibb nyomtatási eljárás, amit a távol-keleti civilizációk már időszámításunk előtt is alkalmaztak. Nyugaton ezt az eljárás Gutenberg nevéhez kötjük és egészen a 20. század végéig ez a mechanizmus gyakorlatilag egyeduralkodó volt a szövegnyomtatásban. A digitális és ofszetnyomtatás elterjedése a sokszorosítás és tipográfia új dimenzióit nyitotta meg. A letterpress esetében a nyomódúc domború felületén hengerrel simítjuk el a nyomdafestéket, majd rápréseljük a papírt, ami a festett mintákat átveszi.
Harmadik grafikai workshopunkon Szili József a MOME Tervezőgrafika Tanszékének tanára tart rövid kultúrtörténeti bevezetőt, majd ezt követően a résztvevők Novokrescsenszkov Tamás vándornyomdász, betűszedő szakember segítségével régi plakátnyomó fabetűkből szedhetnek ki szöveget, amit végül saját kezűleg ki is nyomtathatnak egy patinás Gutenberg présen.

Az előadáson és a workshopon előzetes regisztráció után múzeumi belépőjeggyel lehet részt venni.

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu