Múzeumok Éjszakája 2014

2014. június 21., 17:37

Múzeumok Éjszakája a Kassák Múzeumban

Időpont: 2014. június 21., szombat
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1.

Programok:

16.00 Építsünk kioszkot! – múzeumpedagógiai foglalkozás
A múzeum július elején nyíló kiállításához, Kaszás Tamás „Az utópia elkerülése” című installációjához kapcsolódik ez a foglalkozás. A gyerekek játékos formában az avantgárd kioszk-tervek mintájára kis építményeket, kioszkokat készítenek Losonczi Eszter és Radák Juca múzeumpedagógusok vezetésével.

18.00 SOHARÓZA Munka-kör
A Soharóza kísérleti kórus (zenei vezető: Halas Dóra) 2008-ban jött létre az éneklés műfaját kreatív módon kezelő, a hagyományos kóruséletből kitörni vágyó félamatőr énekesekből. A kórustagok Kassák Munka-köréből és Simon Jolán szavalókórusából ihletet merítve avantgárd módon közelítik meg a hagyományos kóruszenét: megírt zenéket értelmeznek újra, közösségileg alkotnak, improvizálnak, létező és nem létező nyelvek szavait, hangzóit, zörejeit emelik be különleges hangzásvilágukba.

Kiállítások:

Kassák!
A múzeum állandó kiállítása Kassák Lajos (1887-1967) szerkesztői, művészi, művészetszervezői tevékenységét mutatja be.

Kassák és Kassák 2.
KONJUNKTÚRA és KISZORÍTÁS
Kassák Lajos nyugati karrierje és hazai megítélése a hatvanas években

Belépő:
A programokon a Múzeumok Éjszakája karszalag megvásárlásával lehet részt venni.
A karszalag ára gyerekeknek (6-18 év) 600 Ft, felnőtteknek 1500 Ft.
A megvásárolt karszalaggal a Múzeumok Éjszakája rendezvény összes többi programja is látogatható.
A karszalag árával azt a múzeumot támogatja, amelyikben megvásárolja!

(Kép: A Soharóza kórus előadása a tavalyi Múzeumok Éjszakáján a Kassák Múzeumban)

Támogató:
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata