2019. április 13., 12:00 – 15:00
Április 13.
szombat, 10.00–13.00
A költő, a festő, a szerkesztő – Családi nap a Kassák Múzeumban

Hány helyen élt Kassák Lajos? Kikkel, milyen művészekkel dolgozott együtt a Ma című folyóirat szerkesztőjeként? Mi volt az a sikkes kiegészítő, ami később Kassák egyik szimbólumává vált?
A költészet napját folytatva, családi kincskereső játékra hívunk titeket, hogy Kassák és az avantgárd mozgalmak nyomába eredjünk. A múzeum kiállításain, a Zichy-kastély épületében és kertjében különböző feladatokat teljesítve, állomásokon végighaladva egyre többet tudunk majd meg erről a történetről.
Viszont ahhoz, hogy a célba érjünk, felnőtt és gyerek, kistesó és nagytesó közös munkájára van szükség!
A kincskeresésben Barna Orsolya képzőművész és Csóka Heléna múzeumpedagógus fognak segíteni.

Belépő: 800 Ft/fő, családi jegy: 1800 Ft (legfeljebb 2 szülő és 2 vagy több kiskorú gyermek)
A program Budapest Art Week karszalaggal is látogatható.