MODERN VÁROS - ŐSZI MÚZEUMPEDAGÓGIAI SOROZATUNK

Ebben az évben Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulóján Budapest sokszínűségét ünnepeljük. A Budapest 150 színes programjaihoz kapcsolódva a Kassák Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásain a térképrajzoláson, építkezésen, makettezésen és a városi hangtáj felfedezésén keresztül gyűjtünk tapasztalatokat közvetlen környezetünkről, Óbudáról és sokarcú fővárosunkról.
modern város banner

LUSTA MŰVÉSZEK, CSEH ÍNYENCSÉGEK, DADA ETIKETT - Vándormúzped Olomoucban

Vándorlás, bolyongás, hálózat-építés, tudáscsere. Kassák életművének ezen vezérmotívumai a múzeum művészetpedagógiai programjában is szerepet kapnak. Múzeumpedagógusaink a Vándor Dada Szerkesztőség programunkkal sokfelé megfordulnak az országon belül, most viszont az országhatáron túlra, Csehországba indultak, hogy Olomouc barokk városába csempésszék az avantgárd és a dadaizmus határfeszegető technikáit. Dada-etikett, futurista konyha, lusta művész workshop a Muzeum umění Olomouc tereiben. Olvassátok el képekkel és videóval illusztrált úti beszámolókat!
Olomouc fanzin

ABSZTRAKT BUDAPEST, AVAGY A NAGYVÁROSI PAPÍRMETSZET

Az őszi szünetben, különösen ha kitart a jó idő, menjetek a szabadba, fedezzétek fel a környéket. Biztos sokat fotóztok a mobilotokkal, de mi most egy másik technikát mutatunk nektek arra, hogy hogyan örökíthetitek meg lakóhelyetek látványosságait, érdekes részleteit. A Kassák Múzeum Óbudán van, ezért mi Buda, Pest és Óbuda egyesítésének 150. évfordulója alkalmából, a város születésnapjára, november 17-ére egy színes kollográfiát készítünk. Hogy mi az? Mindjárt mutatjuk: tartsatok velünk!
nagyvárosi papírmetszer banner

MEGÉLT TEREK – ANGYALFÖLD

Új gyűjteményi blogsorozatunkban a múzeumi könyvtárunk egyes köteteinek történetét mutatjuk be. A Kassák Múzeum gyűjteményének alapját Kassák Lajos hagyatéka szolgáltatja, amelyben – méltó módon egy európai hírnevű íróhoz, képzőművészhez és folyóiratszerkesztőhöz – számtalan ritka, kevéssé ismert, vagy más szempontból különleges, dedikált, annotált kötet található. Blogsorozatunkban a könyvtár régi és új szerzeményei közül szemezgetünk, és bejegyzéseinkben a kötetek bemutatása mellett kitérünk azok történeti, irodalmi és művészeti kontextusára is. Tartsanak velünk, és mélyedjenek el a régi és új könyvek különleges világában!
Könyvsimogató (Grafika: Thury Lili)