Katalógus bemutató - Elmozdulás

Katalógus bemutató - Elmozdulás

2013. február 5., 17:00
A Petőfi Irodalmi Múzeum - Kassák Múzeum tisztelettel meghívja Önt az

Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában című kiállítás katalógusának bemutatójára.

Időpont: 2013. február 5., 16.00
Helyszín: Írók Boltja, 1061 Budapest, Andrássy út 45.

A bemutató programja: Kőrösi Zsuzsanna beszélget a katalógus szerzőivel (Borgos Anna, Csatlós Judit, Konok Péter)

A kiadvány adatai:
Cím: Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában
Nyelv: magyar és angol
Szerkesztő és bevezető szöveg: Csatlós Judit
Szerzők: Borgos Anna, Konok Péter
Design: Katarina Sevic
Fordító: Sipos Dániel
Felelős szerkesztő: Kőrösi Zsuzsanna
Kiadó: Petőfi Irodalmi Múzeum - Kassák Múzeum

Az Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában címmel megrendezett kiállítás a Kassák Múzeum modernitás kutatási programjába illeszkedik. Célja a művészeti törekvések társadalmi kontextusba helyezése, valamint az avantgárd és a munkáskultúra kapcsolatának újragondolása. A kiállítás katalógusa a Madzsar Józsefné Jászi Alice vezette mozdulatművészeti iskola tevékenységét mutatja be, kiemelve e kör kapcsolatát a kor haladó polgári eszméihez és a munkáskultúrához. A címben az elmozdulás szó egyszerre utal Madzsar Alice mozdulatművészet terén kifejtett tevékenységére, a hagyományoktól való eltávolodásra, valamint a társadalmi és női szerepekről kialakított képének újszerűségére.

TÁMOGATÓ: NEMZETI KULTURÁLIS ALAP