előző hónap2020. augusztuskövetkező hónap

2011. április 19.

Kassák!

A múzeum állandó kiállítása
A kiállítás rövid képes ismertetője

Megnyitó: 2011. április 19., 17.00 óra

A megnyitón köszöntőt mond L. Simon László író, az Országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke és Bús Balázs, Óbuda–Békásmegyer polgármestere (a köszöntő szövege elolvasható itt)

Megnyitja Forgács Éva művészettörténész (a megnyitó szövege itt elolvasható)

A Kassák Múzeum néhány év elteltével ismét új állandó kiállítással várja látogatóit. A tárlat átfogó képet nyújt a magyar avantgárd nagy alakjának sokoldalú munkásságáról, szerkesztői, képzőművészeti és írói tevékenységéről, közéleti szerepeiről. A korabeli dokumentumok, kiadványok, képzőművészeti alkotások segítségével végig lehet követni Kassák munkásságának kiemelkedő állomásait és életútjának személyes vonatkozásait. Kassák szerteágazó nemzetközi kapcsolatrendszerében és gazdag szépirodalmi, publicisztikai munkásságában szemléltető ábrák segítik eligazodni a látogatót. Az egyes témakörök még több illusztrációval és magyarázó szöveggel digitális formában is tanulmányozhatók.

Az életművel kapcsolatos számtalan izgalmas kérdést az állandó kiállításhoz szorosan kapcsolódó, a jövőben évenként megrendezett tematikus kiállítások járják majd körbe.

Galériák